Szybka nauka pływania

Wszystkie poziomy zaawansowania

Tyska szkoła pływania Kuby

Przyjazna atmosfera

Nauka i zabawa

Szkoła pływania Tychy

Indywidualne podejście

Doświadczeni trenerzy

Nauka pływania Tychy

Obozy sportowe

Sprawdź już dziś!

Nauka pływania w tychach
 
 
 

Tyska szkoła pływania KubyTyska Szkoła Pływania istnieje od 1990 roku. Lata świetności przeżywała pięć lat. W soboty i niedziele wynajmowaliśmy basen w SP 19 w Tychach i tutaj odbywały się zajęcia Na początku większość uczestników uczyliśmy pływać. Były to zarówno dzieci jaki i dorośli. Liczba grup się stopniowo zwiększała. Oprócz nowych klientów chcących nauczyć się pływać byli jeszcze ci, którzy chcieli dalej się uczyć i poprawiać technikę pływania. Tak tworzyły się kolejne grupy i mijał rok za rokiem. Tyska Szkoła Pływania wyedukowała bardzo dużo pływaków. Jedni kontynuowali dalszą edukację w szkole w klasie pływackiej, inni wykorzystali swoje umiejętności i robili dodatkowe uprawnienia. Przyszedł w końcu taki moment kiedy pomyśleliśmy, że chyba wszystkich nauczyliśmy pływać. Nagle spadło zainteresowanie nauką pływania. A może nam się tak wydawało.

W 1993 urodził się Nino, trener KUBA zajął się treningiem wyczynowym z niepełnosprawnymi zostając trenerem kadry narodowej. Może to był czas na zrobienie sobie przerwy w prowadzeniu nauki pływania, spowodowanej ciągłymi wyjazdami na zgrupowania. Przygotowania do Atlanty, do Sydney. Pasja szkolenia przeszła na sportowców niepełnosprawnych. Z dużym powodzeniem polskiej reprezentacji. Z Atlanty kadra pływaków składająca się z 6 pływaków przywiozła aż 12 medali. W Sydney było 20 medali, również dla samych pływaków, z czego trzy zdobył Maciej Maik. Wychowanek Kuby został złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich na dystansie 100m stylem grzbietowym ustanawiając rekord świata, który został złamany dopiero na IP w Pekinie. Maciek zdobył jeszcze dwa srebrne medale – za 200m stylem zmiennym i 100m stylem klasycznym. Praca ciężka ale dająca dużo radości, bo czyż życzeniem trenera nie jest wychować sobie mistrza.

Do dnia dzisiejszego pływanie niepełnosprawnych to jedno z zajęć trenera KUBY. Jednak nauka pływania cały czas była jego pasją. Zainteresowanie nauką pływania znowu się zwiększyło . Komplementem dla nas był fakt, że zgłosili się ludzie dorośli chcący aby ich dzieci uczyły się pływać. Ci dorośli to byli nasi byli uczniowie, którzy pamiętali nasze lekcje i podejście do dzieci. Powierzali nam swoje pociechy, bo ufali nam, że zrobimy to dobrze. Tym razem zajęcia miały charakter indywidualnych lekcji na basenie miejskim w Tychach. Tak Tyska Szkoła Pływania KUBY znowu odżyła i mogła odświeżyć swój znak firmowy. Zajęcia prowadzone są po uprzednim umówieniu się z trenerem lub instruktorem. Grupka uczących jest bardzo niewielka, bo do trzech osób. Praca indywidualna z dzieckiem jest super a zarazem trudna dla trenera. Cała uwaga skupiona jest na niewielkiej grupce dzieci. Trzeba dużo atrakcji zaoferować dziecku aby nuda nie wkradła się w zajęcia i dziecko nie chciało poprzestać nauki na kilku lekcjach. Pływanie dla wielu jest trudną i nudną dyscypliną. W treningu nic się nie dzieje, pływamy od ściany do ściany. Naszym zadaniem jest uczniów tą dyscypliną zainteresować. I to się trenerowi udaje. Wielu z uczniów nauczyło się pływać na tyle dobrze, że mogłoby zakończyć edukację. Jednak zakręceni pływaniem kontynuowali tą drogę, ciągle się doskonaląc. Wielu z podopiecznych jest obecnie ratownikami WOPR, instruktorami a nawet trenerami pływania.

Wszystkich można nauczyć pływać nawet tych którym czegoś brakuje

Wychowałem wielu sportowców oraz wszczepiłem w nich ducha sportowego. Wielu byłych zawodników obecnie jest trenerami pływania a zarazem nauczycielami. Niejednokrotnie spotykamy się na zawodach sportowych i wymieniamy doświadczeniami jako trenerzy. Jako instruktor ratownictwa wyszkoliłem wielu ratowników, prężnie działających w Tychach. Od lat prowadzę Tyską Szkołę Pływania Kuby dla dzieci i dla dorosłych. Praca trenerska jest moją ogromną pasją. Nie wyobrażam sobie życia bez basenu. Całe serce wkładam w naukę pływania dzieci, które mają dodatkowo szansę sprawdzać się biorąc udział w różnych zawodach sportowych. Tym bardziej że często jestem organizatorem lub współorganizatorem integracyjnych zawodów pływackich. Dodatkowo dzieci biorące udział w zawodach integrują się z niepełnosprawnymi dzieciakami, również moimi wychowankam.

Szkoła pływania Kuby